DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Hviezda z Matiek a dcér na festivale v Karlových Varoch: Neodišiel naprázdno

09. 07 2019 08:00 | jt
Matky a dcéry
Matky a dcéry Foto: Global Agency

Turecký herec zabodoval s filmom, v ktorom stvárnil hlavnú úlohu.

Turecký herec Berkay Ateş bravúrne stvárnil v úspešnom tureckom seriáli Matky a dcéry úlohu zloducha Cengiza, ktorý fyzicky týral nielen svoju manželku Şule, ale aj nevlastnú dcéru Melek.

Matky a dcéry
Foto: Global Agency
 

Zdá sa, že jeho drsný výraz je priam predurčený na stvárnenie atypických úloh. Jednu z nich stvárnil aj vo filme Cenzor (Passed by censor), ktorý bol premietaný aj počas uplynulého 54. ročníka filmového festivalu v Karlových Varoch.

Film opisuje príbeh Zakira (Berkay Ateş), ktorý pracuje ako väzenský cenzor. Denne prečíta desiatky listov, z ktorých starostlivo vymazáva všetko, čo nemajú uvidieť oči tých, ktorí si odpykávajú svoj trest. Fotografia vložená do jednej z obálok však naruší jeho každodennú rutinu a záujem o neznámu ženu na snímke prerastie v posadnutosť...

Spomínaná snímka neodišla z karlovarského festivalu naprázdno. Porota Federácie filmových kritikov z Európy a Stredomoria FEDEORA ho ocenila ako najlepší film v Súťaži Na východ od Západu "za empatiu, s ktorou tvorcovia pristupovali k univerzálnej téme cenzúry a režimového útlaku, a zároveň sa pohrávali s dvojsečnosťou, ktorou sa môže tvorivá posadnutosť premietnuť do spoločenskej reality".

Do Karlových varov zavítal Berkay aj osobne a spolu s režisérom filmu si urobili spoločnú fotku pri pózovacej stene a taktiež pri promo plagáte filmu.

Zdroj: Instagram/atesberkay

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Matky a dcéry: FINÁLE - vo štvrtok, 15. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na